Bel ağrısı, bacaklara vuran ağrı, bacaklarda ve ayakta uyuşma bazen de güçsüzlük, kimi zaman da yanma ve iğnelenme... Yürümede güçlük, çok ilerlemiş ve tedavi olmamış hastalarda idrar yapamama ya da idrar kaçırma. Bunlar bel fıtığının belirtileridir.

Pekiyi bel fıtığı durumunda ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? İşte size tavsiyeler...

- Bel fıtığı ağrılarının nedeninin tam olarak teşhis edilebileceği bir merkeze ve bu konuda uzmanlaşmış bir hekime baş vurulmadır.

- Bel ağrısının nedeni bel fıtığı ise bunun ameliyat gerektirip gerektirmediği ortaya konmalıdır.

- Ameliyat gerektirmeyen durumlarda istirahat, ilaç tedavisi ve daha sonra bazı durumlarda fizik tedavi yeterli olmaktadır.

- Ameliyatın gerekli olduğu durumlarda; hem nasıl bir ameliyat yapılacağı ve ameliyatın zamanlaması, hem de ameliyat sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hastaya yardımcı olunmalıdır.

YASAL UYARI: Bu sayfanın içerikleri ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sayfa sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenebileceğini savunur. Sayfada konu olarak geçen tüm yöntemler kamuoyuna bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu sayfa sorumlu tutulamaz. Paylaşılan bilgilerin ilgilisi tarafından kullanılması Prof. Dr. Alper KAYA ile hasta- doktor ilişkisini doğurmaz. Tüm sayfa ziyaretçileri yasal uyarıyı kabul etmiş sayılır.